Depilacja twarzy – sposoby na niechciany wąsik

Depilacja twarzy dotyczy głównie sfery znajdującej się między ustami a nosem, czyli tzw. wąsika. Dla wielu kobiet to temat dość wstydliwy. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na usunięcie nadmiernego owłosienia z twarzy. Poznajmy zatem kilka z nich.

Podstawowy i jeden z najczęściej wybieranych sposobów to depilacja za pomocą pęsety. Wówczas wyrywane są pojedyncze włoski wraz z cebulkami. Sposób dość bolesny, ale skuteczny i nie powodujący nadmiernych podrażnień. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest też cena oraz łatwość w użyciu.

Inny popularny sposób to stosowanie wosku lub naturalnej pasty cukrowej. Te sposoby są szybkie, ale nie zawsze dokładne. Zdarza się, że włoski nie zostają wyrwane z cebulkami. Jeśli mamy skórę skłonną do podrażnień, to wybierajmy raczej pastę cukrową, gdyż wosk powoduje większe podrażnienia.

Na rynku dostępne są również specjalne kremy do depilacji twarzy, które nakłada się na właściwe miejsce, a następnie – po upływie określonego czasu – usuwa specjalną szpatułką. Działanie kremów polega na rozpuszczeniu struktury włosków. Niestety efekt zabiegu nie utrzymuje się na długo, ponieważ krem nie usuwa cebulki włosa.

Niechciane włoski można także rozjaśnić, na przykład przy pomocy specjalnych kremów rozjaśniających lub domowym sposobem – za pomocą wody utlenionej. Przy zastosowaniu tej metody, włoski nie są usuwane, a tylko rozjaśnione – przez co stają się mniej widoczne. Ostrzegamy przed stosowaniem silnych środków rozjaśniających, które mogą spowodować więcej szkody niż pożytku i na przykład poparzyć delikatną skórę na twarzy.

Osoby, które chcę pozbyć się włosów z twarzy definitywnie, polecamy zabieg przy użyciu lasera. To dość drogi sposób, ale skuteczny i trwały – niszczy mieszka włosowego. W celu osiągnięcia dobrych rezultatów, należy go powtarzać od 3 aż do 8 razy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 4 =