Gładka skóra – jak wydepilować ciało?

Gładka, pozbawiona przebarwień i wrastających włosków skóra – do takiego stanu dąży niemała część kobiet. Niestety, tradycyjne metody depilacji jak zabiegi woskiem czy golenie ciała maszynką nie pozwalają cieszyć się tym stanem wiecznie. Na szczęście z pomocą przychodzi nam technika podsuwając nam rozwiązanie jakim jest laserowa depilacja wypróbowana przez kobiety na całym świecie.

Co to jest depilacja laserowa?

Ta metoda usuwania zbędnego owłosienia, tzw. trwała depilacja w Gdyni (więcej tu: http://vectusgdynia.pl/mezczyzni/), to według obecnie dostępnej wiedzy najbardziej bezpieczny, a przy tym najskuteczniejszy zabieg trwałego pozbycia się włosów z wybranych przez pacjenta partii ciała. Słowo „pacjent” jest tu użyte nieprzypadkowo, ponieważ zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego kosmetologa. Nim włoski zostaną usunięte do skóry klienta przykładany jest specjalny czytnik, który mierzy poziom melaniny w obszarze przygotowywanym do zabiegu.

Wszystkich, którzy zastanawiają się nad tym, czy depilacja laserowa boli uspokajamy: zabieg wiąże się z minimalnym dyskomfortem, który jest redukowany przez depilator, którego głowica zakończona jest szkłem szafirowanym o właściwościach chłodzących. W zależności od miejsca zabiegu dobierany jest rozmiar głowicy, np. w przypadku wąsika będzie to mała, precyzyjna głowica. Głowicę przykłada się do problematycznego miejsca. Urządzenie wysyła impuls światła. Zabieg jest bardzo szybki. Wystarczy kilka minut, aby pozbyć się niechcianych włosów.

Depilacja laserowa – ile zabiegów trzeba przejść?

Aby depilacja była trwała powinniśmy – w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta – powtórzyć procedurę: odpowiednio dla twarzy, ramion i bikini od 4 do 6 razy w odstępie 4-6 tygodni pomiędzy zabiegami. Natomiast w przypadku depilacji pleców czy nóg z kolejnych 4-6 zabiegów wystarczy korzystać w odstępie 8-10- tygodniowym. 

Ważna wiadomość dla przyszłych mam: depilacja laserowa w ciąży jest niewskazana. Mimo że nie jest szkodliwa dla życia matki i dziecka to wahania hormonalne jakich doświadcza ciężarna mogą osłabić działanie lasera. Jeśli wiec zastanawiasz się nad tym, czy depilacja laserowa a ciąża to dobre połączenie, my stanowczo doradzamy przesunąć zabieg na inny termin.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Zanim udasz się do salonu na zabieg, upewnij się, czy w Twoim przypadku nie istnieją inne niż ciąża czy karmienie piersią przeciwwskazania do depilacji laserowej takie jak: świeża opalenizna, świeże zabiegi chirurgiczne, aktywne infekcje skórne. Chorowanie na choroby przewlekłe takie jak: cukrzyca, epilepsja, łuszczyca, bielactwo oraz przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, leków i ziół fotouczulających czy terapia retinoidami również wykluczają Cię z grona osób, które mogą skorzystać z zabiegu depilacji laserowej.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jeśli znajdujesz się wśród osób, które zostały zakwalifikowane do zabiegu, przygotuj się do niego odpowiednio. Nie martw się jednak na zapas myśląc „czeka mnie depilacja laserowa jak się przygotować, co teraz”. Zrezygnuj po prostu z opalania na 4 tygodnie przed zabiegiem .Bezpośrednio przed pierwszym zabiegiem zgól wybraną partię ciała, pamiętając o pozostawieniu małego nieogolonego fragmentu skóry z włosami, najlepiej 2 cm x 2 cm. Pomoże to kosmetologowi dobrać odpowiednie parametry do usunięcia włosów. Usuwanie owłosienia laserem to mało inwazyjny zabieg, powinniśmy jednak pamiętać o tym, że nie możemy mu się poddawać mając przerwaną ciągłość skóry czy też chorując na jedną z chorób wskazanych w przeciwwskazaniach do zabiegu.

Pielęgnacja po zabiegu

Po depilacji należy pamiętać o odpowiednim potraktowaniu skóry. Depilacja laserowa, skutki uboczne z nią związane są niewielkie. Pamiętaj jednak, że Twoja skóra po zabiegu będzie dużo wrażliwsza na działanie wysokich temperatur. Dlatego zaleca się, aby po zabiegu nie wystawiać skóry na słońce, unikać gorących kąpieli oraz pływania w basenie. Do momentu ustąpienia skutków ubocznych takich jak zaczerwieniona skóra zrezygnuj także z sauny oraz jacuzzi. Na te kilka dni zapomnij także o dezodorantach i nakładaniu na skórę poddaną zabiegowi kosmetyków. Oczywiście w skrajnych przypadkach, gdy zabieg jest przeprowadzany przez niekompetentny personel mogą wystąpić oparzenia po depilacji laserowej. Dlatego należy rozważnie wybierać salon, któremu powierzymy nie tylko nasz wygląd, ale także nasze zdrowie.

Jak zachować efekty?

Usuwanie włosów laserem z reguły jest trwałe. Pamiętaj jednak, że jeśli zależy Ci na tym, by zachować efekt depilacji na zawsze trzeba zrobić zabieg przypominający. Zagwarantowane przez zabieg jakim jest depilacja laserowa efekty: gładka skóra na zawsze, brak niechcianego owłosienia są warte każdej ceny. To jaki generuje depilacja laserowa koszt jest zależne od gabinetu kosmetycznego, w którym jest przeprowadzana. Zanim skorzystamy z tego typu usług warto zapoznać się z salonem wcześniej. Warto cieszyć się możliwościami jakie niesie depilacja laserowa. Opinie wśród klientów tylko potwierdzają ten stan rzeczy.

Laserowa depilacja – cena

Wyciągnij wnioski i zdecyduj czy depilacje laserowa jest dla Ciebie. Przekonaj się sama i korzystaj z dobrodziejstw jakie daje depilacja laserowa. Cena nie jest kosmiczna, ale efekty już tak.

Więcej informacji na stronie Clinica Cosmetologica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 1 =