Depilacja laserowa skuteczną metodą na każdy typ owłosienia

Depilacja laserowa działa na każdym typie owłosienia. Popularyzują ją więc osoby z regularnie rosnącymi włosami, jak i tymi pojawiającymi się nadmiernie. Nogi, plecy, ramiona, kark czy pośladki – każde miejsce można współcześnie poddać laserowi. Również depilacja laserowa bikini wzbudza zainteresowanie pacjentek, dlatego warto poznać ogólne wskazania i przeciwwskazania.

Główne różnice pomiędzy depilacją laserem a urządzeniem opartym na technologii IPL
Depilacja za pomocą lasera Depilacja z zastosowaniem IPL
Rodzaj i sposób działania światła Laser wysyła fale o selektywnej długości (w zakresie 700-1000 nm). Ma zatem działanie wybiórcze – tylko na włosy, a nie na skórę. Światło pulsacyjne o różnej długości fali, w przedziale od 420 do 1200 nm. Tylko część energii jest w stanie skutecznie oddziaływać na zbędne owłosienie, reszta jest pochłaniana przez skórę.
Efektywność depilacji Po zabiegach laserem Vectus niechciane włoski zostają usunięte na stałe. Urządzenie IPL jedynie osłabia włosy. Mimo systematycznego powtarzania zabiegów w serii, włoski w końcu i tak odrosną.
Liczba zabiegów w serii Standardowo 4 – 8 zabiegów depilacji Standardowo od 10 do 20 depilacji
Czas pomiędzy zabiegami Należy zachować odstęp 4 do 6 tygodni (dla większości obszarów skóry). Jeżeli chodzi o depilację pleców – wystarczy ją powtarzać co 10 tygodni. Depilację IPL należy robić co 2 tygodnie, w przypadku urządzeń do stosowania w domu njlepiej co tydzień.

DEPILACJA LASEROWA – WSKAZANIA, KTÓRE MOŻESZ UWZGLĘDNIĆ

Depilacja laserowa to nie tylko – jak myślą niektórzy – kaprys czy zachcianka. Oczywiście podniesienie atrakcyjności jest ważne i każdy ma do tego prawo. Jednak istnieją również wskazania dermatologiczne. Wskazaniem jest też hirsutyzm, czyli nadmiernie rosnące owłosienie u kobiety określane powszechnie jako męskie.

„Ciągłe podrażnianie skóry tradycyjnymi metodami golenia jest poważnym problemem, jeśli dotyka nas np. zapalenie mieszków włosowych. Ból, świąd i wypryski to wskazania do poddania się zabiegowi” – mówi Karolina Głowacka, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

DEPILACJA LASEROWA – CO NAS OGRANICZA?Depilacja laserowa pach.

Depilacja laserowa jest popularną i bardzo komfortową opcją, jednak niedostępną każdemu. Z zabiegu wykluczeni zostają chorzy, którzy mają np. grzybicę, łuszczycę, bielactwo, infekcje, alergie i inne stany zapalne. Depilacja laserowa przeciwwskazania znajduje też w ciąży – kobiety zarówno w tym okresie, jak i późniejszym etapie laktacji, powinny zrezygnować i odłożyć terminy wizyty w gabinecie na później.

Depilacja laserowa Sopot – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

WRASTAJĄCE WŁOSKI POKONAJ LASEREM

Wrastające włoski powstają zazwyczaj wskutek użycia jednorazowych maszynek lub elektrycznych depilatorów.

 • Następuje podrażnienie naskórka.
 • Skóra staje się sucha, gruba, szorstka.
 • Włosy, które rosną pod skórą, nie przedostają się na zewnątrz i zaczynają się skręcać.
 • Skręcenia obserwowane są jako czarne punkty, szpecące ciało.
 • Na miejsce wystąpienia wrastających włosków podaje się zwykle środki na bazie kwasu mlekowego.
 • Skóra zostaje zregenerowana, ale przy kolejnych razach dolegliwość wraca.

Jedynym narzędziem skutecznej walki jest depilacja laserowa. Powtórzenie zabiegu średnio 4-6 razy oddzielonych kilkutygodniowym odstępem czasowym sprawia, że nie trzeba już sięgać po maszynki i po raz kolejny podrażniać ciała.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? CZY PODAJE SIĘ ZNIECZULENIE?

Nad tym czy depilacja laserowa boli debatują wszyscy, choć trzeba przyznać, że ocenić może tylko ten, kto jej doświadczy. A i ta ocena będzie bardzo subiektywna, ponieważ determinuje ją indywidualny próg bólowy. Depilacja laserowa pach nie wywoła takiego dyskomfortu jak np. praca lasera na obszarze bikini. Pacjenci nie dostają znieczulenia, bo nie jest to potrzebne.

Jeśli chcemy by laserowa depilacja na pewno nie przyniosła bólu, dokładnie przeanalizujmy stan naszej skóry. Nawet zwykłe wysuszenie czy niewielkie krosty to powód do rezygnacji. Po zabiegu pojawia się przewidywany obrzęk, mogący utrzymywać się przez kilka godzin lub kilka dni. Nie jest to jednak niepokojące i każdy pacjent zostanie o takiej ewentualności poinformowany wcześniej.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE UŚWIADAMIAJĄ KORZYŚCI

Opinie o depilacji laserowej bardzo szybko się Depilacja laserowa rąk.rozprzestrzeniają i dzięki temu zwracają uwagę na jej sens i wygodę. Podczas aktywności sprzętu usuwane są macierzyste komórki włosa, co przyczynia się oczywiście do zahamowania porostu nowych włosów i wygładzenia ciała. Mimo wspomnianej konieczności powtórzeń, pacjenci chwalą rezultaty widoczne już po pierwszej dawce.

Zadowolenie z wyglądu przekłada się na zadowolenie z siebie i swojego życia. Atrakcyjność zwiększa pewność siebie i doskonale wpływa na samopoczucie. Depilacja laserowa ma więc plusy na różnych płaszczyznach – estetycznych, psychicznych i zdrowotnych.

LASER DO DEPILACJI VECTUS NA KAŻDY TYP OWŁOSIENIA

Nie ma znaczenia z jak gęstym owłosieniem się zmagamy – laser do depilacji Vectus poradzi sobie z każdym przypadkiem. To dlatego, że łączy w sobie trzy zaawansowane technologie. Pierwsza z nich to czytnik Skintel, który mierzy wartość melaniny pacjenta i pod tym kątem dostosowuje dalej parametry. Technologia Advanced Contact Cooling chłodzi ciało i przez cały czas kontroluje temperaturę – nie dochodzi do przegrzania.

Trzecie rozwiązanie to Photon Recycling, dzięki któremu odbijane od ciała światło, ponownie wraca do skóry. Dzieje się tak przy pomocy wmontowanych lusterek. Im więcej światła wraca z powrotem do skóry, tym więcej macierzystych komórek zostaje zniszczonych. Laser Vectus jest popularny, bezpieczny i wpływa na wyższą jakość życia pacjentów na różnych kontynentach – nie tylko w Europie.

3 replies on “Depilacja laserowa skuteczną metodą na każdy typ owłosienia”

 1. somka4 pisze:

  Jak ktoś nie może sobie pozwolić na depilację laserową to zawsze może skorzystać z depilacji pastą cukrową 😛

 2. nuna-422 pisze:

  Pastę cukrową do depilacji znam, ale jest trudna w użyciu, ponieważ cukier szybko zastyga i trzeba go znowu podgrzewać. Ja nadal jestem za depilatorami elektrycznymi są małe i poręczne, Na depilacje laserową mnie nie stać..

 3. taneczna-banka pisze:

  ja długo odkładałam na zabieg depilacji laserowej, ale kompletnie tego nie żałuję. 5 zabiegów, mija 4 miesiąc, a skóra dalej gładka. Jestem strasznie wdzięczna klinice medycyny estatycznej Clinica Cosmetologica w Gdańsku^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

75 − 71 =