Jak walczyć z cellulitem?

Cellulit to przypadłość występująca typowo u kobiet. Charakteryzująca się nierównomiernym rozmieszczenie wody, tkanki tłuszczowej oraz produktów przemiany materii. Komórki tłuszczowe rozrastają się w taki sposób, że na skórze powstają nierówności i zagłębienia. Cellulit pojawia się nie tylko u osób otyłych ale także w okresie dojrzewania oraz u kobiet w ciąży. Pozbycie się cellulitu nie jest łatwe, ale są metody, dzięki którym można z nim walczyć

Cellulit na pośladkach 

Cellulit w tym miejscu pojawia się najczęściej u kobiet, które prowadzą siedzący tryb życia. Jest także efektem genów. Występuje bardzo często razem z cellulitem na udach.

Czym jest cellulit na brzuchu? 

Cellulit na brzuchu jest efektem gromadzenia się zbyt dużej ilości tłuszczu, nieodpowiedniej diety oraz zaburzeń hormonalnych a także stresu, zmęczenia lub picia zbyt dużej ilości kofeiny.

Cellulit na udach – jak z nim walczyć? 

Dolegliwość dotycząca najczęściej kobiet pracujących w pozycji stojącej. Nie pojawia się nagle i również nagle nie znika. Główna przyczyną powstawania cellulitu w tym miejscu są zaburzenia w mikrokrążeniu.

Ćwiczenia – walka z cellulitem 

ćwiczeniaPostawą terapii jest ruch. Jednym z najważniejszych ćwiczeń powinien być trening aerobowy, czyli spacery, pływanie czy jazda na rowerze, rolkach. Trening nie powinien być krótszy niż 30 minut. Celem takich ćwiczeń jest spalanie tkanki tłuszczowej i wydalanie toksyn odpowiedzialnych za nierówności na skórze. Aby rezultaty były widoczne trening trzeba przeprowadzić co najmniej 3 razy w tygodniu. Inną grupą ćwiczeń, które pomagają zwalczyć cellulit są przysiady I brzuszki. 

Cellulit a odpowiednia dieta.

Odżywianie się ma duży wpływ na walkę z cellulitem. W odpowiedniej diecie nie powinny znaleźć się:

* ostre i tłuste potrawy;

* ogranicz do minimum jedzenie fast foodów,

* słodycze;

* ogranicz spożywanie soli;

* wyeliminuj z diety picie kawy (jeśli to niemożliwe ogranicz się do jedna dziennie).

Ponadto:

* jedz regularnie,

* wybieraj produkty różnorodne i lekkostrawne,

* pij dużo wody,

* spożywają produkty o wysokiej wartości spożywczej,

* W dobrze zbilansowanej diecie powinny znaleźć się owoce i warzywa,

* jasne pieczywo zastąp ciemnym,

* pij zieloną herbatę.

Jakie kosmetyki stosować w walce z cellulitem? 

W połączeniu z ćwiczeniami oraz dietą warto stosować również kosmetyki. Przy wyborze kosmetyków powinniśmy kierować się przede wszystkim składem, który powinien zawierać głównie naturalne składniki. Jeśli zdecydujemy się na stosowanie kremów, żeli bądź serum musimy pamiętać o regularnym stosowaniu. Tylko wtedy taka kuracja ma sens. Jednym z takich kremów jest Vialise.

Naturalny krem na cellulit Vialise 

W kremie Vialise znajdziemy jedynie składniki naturalne, bez żadnych substancji chemicznych. Do najważniejszych składników należą:

* ekstrakt z bluszczu,

* ekstrakt z kasztanowca,

* ekstrakt z bylicy boże drzewko,

* ekstrakt ruszczyka kolczastego,

* wyciągi z alg,

*kofeina,

* rutyna,

* kwas askorbionowy.

Krem pomaga rozbić komórki tłuszczowe w organizmie oraz poprawia mikrokrążenie skóry. Jest świetny zarówno jeśli chodzi o skórę wrażliwą oraz skłonną do podrażnień. Serum Vialise należy stosować dwa razy dziennie – wmasować w suchą i czystą skórę. Po zastosowaniu głęboko wnika w tkanki tłuszczowe. Krem ma przyjemny zapach. 

Podsumowanie

Aby skutecznie pozbyć się cellulitu powinniśmy połączyć ze sobą ćwiczenia, dietę oraz odpowiednie kosmetyki. Taka kuracja będzie miała najlepsze efekty. Nie zastanawiaj się czy warto! Działaj już dziś!

Polecamy przeczytać: Krem na cellulit – jaki krem szybko i bezpiecznie zredukuje cellulit?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 4