Sprawdzone sposoby na wzmocnienie włosów

Nasze włosy z każdej strony narażone są na działanie różnych czynników, które osłabiają ich kondycje. Szampony z solą, alkoholem i sylikonem, zła dieta, stres, słońce, suszarka do włosów, czy uwarunkowania genetyczne — to wszystko z pewnością nie poprawia kondycji włosów, a wręcz przeciwnie. Jak wzmocnić włosy? Co zapewni zwiększenie objętości włosów? Jakie są sprawdzone sposoby na wzmocnienie cebulek włosów? Z pewnością te i wiele innych pytań zadają sobie osoby, które walczą z problemami skóry głowy. W dzisiejszym artykule podpowiadamy kilka sprawdzonych rozwiązań, które pomogą rozwiązać uporczywy kłopot.

Jak wzmocnić cebulki włosów, gdy tradycyjne sposoby zawodzą? Ten dylemat z pewnością dotyczy osób, które przeszły już terapie w postaci specjalistycznych szamponów, odżywek oraz masek, jak również kurację różnymi suplementami diety. Bardzo często takie działania mogę wpłynąć jeszcze gorzej na kondycję i wzrost włosów, dlatego warto rozważyć zabiegi pielęgnacyjne, które przynoszą oczekiwane efekty.

Mezoterapia igłowa osoczem

Na czym polega zabieg? Mezoterapia polega przede wszystkim na wprowadzaniu osocza, które bezpośrednio przez zabiegiem zostało przygotowane w specjalnej aparaturze. Następne kosmetolog wprowadza je głęboko do warstw skóry głowy za pomocą nakłuć igłą. Warto zaznaczyć, że jest to naturalny składnik krwi, co przekłada się na długotrwałe efekty. Ten zabieg z pewnością przekłada się na przyspieszenie porostu włosów. Efekty zabiegów są widoczne po kilku wizytach. Ilość ustalana jest indywidualnie do problemu pacjenta.

Mezoterapia igłowa koktajlem witaminowym

W tym przypadku zabieg polega na wprowadzaniu przygotowanych koktajli odżywczych, również do głębokiej warstwy skóry za pomocą nakłuć. Witaminy bogate są w wiele substancji aktywnych, które są indywidualnie dobierane do potrzeb danego pacjenta. Ilość zabiegów różni się od pacjentów. Wystarczy od 2 do 8 wizyt, aby uzyskać oczekiwany rezultat.

Dermapen/Mezopen

Jest to z pewnością jeden z najnowszych i najpopularniejszych sposobów na wzmocnienie włosów. Opatentowana technologia AOVN, pozwala na wykonanie aż 80 tys. nakłuć na minutę. To z kolei przekłada się na wysoką skuteczność zabiegu. Pacjent przed zabiegiem zostaje znieczulony, aby wyeliminować uczucie dyskomfortu. Najlepsze efekty widoczne będą jeżeli zdecydujemy się na 8 zabiegów, które wykonywane są co 7 dni.

Badanie Trichogram i Trichoskopia

Zanim zdecydujemy się na zabieg, który powinien wzmocnić włosy, warto poddać się profesjonalnym badaniom, które wskażą źródło problemów.  Trichoskopia jest jednym z najdokładniejszych sposobów cyfrowych na badanie włosów. Badanie wykonywane jest za pomocą dermatoskopu oraz aparatu fotograficznego. Badanie jest bezbolesne, co przekłada się na komfort wynikający z wizyty.

Przed wybraniem zabiegu, warto poznać przyczyny problemów z włosami np. za pomocą konsultacji, dlatego już dzisiaj skorzystaj z darmowej konsultacji kosmetologicznej, najlepszym sposobem na to będzie oczywiście wcześniej opisywany sposób. Warto wybrać salon, który posiada profesjonalistów złamujących się problemami ze skórą głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

53 + = 54